Zachary Infante Ende Dhënia Unique Voice në projektin e tij fundit

Zachary Infante Still Giving His Unique Voice In Latest Projectthumbnail
Nga
Publikuar: Nëntor 29, 2016 @ 7:32 AM EST

vetë Roselle Park e Zachary Infante është duke marrë pjesë në një projekt ambicioz të quajtur "Prit Prit Mos vrasin mua '. Zachary është një nga një të hedhura të 11 të cilët morën pjesë në këtë muzikore parë ndonjëherë podcast.

Duke marrë titullin e saj nga NPR popullore (Radio Public Kombëtare) tregojnë "PRIT PRIT…Mos Tell Me’ (lidhje), podcast pesë episode, e cila kishte episodin e parë javore në 15 nëntor, është në vetvete një satirë muzikore të podcast famshëm 'Serial’ (lidhje).

rendor ishte një program Nonfiction episodik audio që pasoi gazetarin Sarah Koenig si ajo heton 1999 Vrasja e 18-vjeçarit Hae Min Lee dhe Adnan Masud Syed, ish-të dashurin e saj, i cili u dënua për vrasjen e saj. Podcast ndjekur Koenig si ajo fliste me Dëshmitarët dhe zyrtarët u përpjekur për të gjetur nëse Adnan, i cili gjithmonë protestoi pafajësinë e tij, ishte në të vërtetë fajtor për krimin. Si rezultat i rendor'S Popullariteti, Adnan ka dhënë një gjykim të dytë.

Prisni prisni Mos vrasin mua, Zachary portretizon Adnan. anëtarët e tjerë të hedhura përfshijnë Leslie Kritzer që portretizon Sarah Koenig, Jessie Cannizzaro si Ira Glass, dhe Renée Albulario si Min Lee Hae, si dhe Greg Hildreth, Lilli Cooper, Alex Gould, Kate Loprest, Howie Michael Smith, Robin Virginia, dhe Clyde Voce. Muzikore është shkruar nga Dave Holstein me muzikë dhe tekst nga Alan Schmuckler. Drejtori podcast është Kevin Laibson.

Zachary flet për mënyrën se si ai u përfshi në projekt, duke kujtuar, “agjenti im më thirri një javë para shqyrtimit të tabelës që ata donin mua për të lexuar për Adnan. I hyri dhe mori pjesë. Ne të regjistruar për katër ditë direkt në Teaneck.”

Prisni prisni Mos vrasin mua është novator në atë që zgjeron arrijnë të teatrit muzikor dhe podcasting ende e rrënjosur thellë në historinë e shekullit të 20 argëtuese Amerikane e javore cliffhangers origjinale radio transmetimit të "The Lone Ranger". Prisni prisni Mos vrasin mua përdor teknologjinë për të mbajtur gjallë atë traditë.

“Kjo është një kohë e veçantë për të qenë pjesë e këtij lloji të tregojnë për shumë arsye,” tha Zachary, “Jo vetëm që ajo të komentuar mbi median, por ajo gjithashtu zhvillohet teatrin muzikor në nivelin e ardhshëm. Unë jam i habitur isha duke punuar me një grup të mrekullueshme përkrahës të artistëve të cilët janë që vijnë së bashku për të bërë kuptim të kësaj historie të errët në një mënyrë gazmor komike. Unë kurrë nuk kishte bërë asgjë në të gjitha si kjo. Unë nuk e di dikush të përfshirë në projekt dhe duke qenë në dhomë me njerëzit që e kanë bërë këtë më parë më bëri shumë më tepër mirënjohës. Unë të kërkuar për të vënë këmbët e mia më të mira profesionale përpara.”

Duke përdorur talentin e tij si aktor, ai ka punuar me ekuipazhin e 20 për t'u siguruar që ai zbuloi harkun e këtij karakteri që ai mësoi të shkrimit, si dhe muzika pastaj të shkojnë nëpër prova dhe rishikimet me të hedhura. ai kujton, “Ai merr një lloj të ndryshme të qëndrueshmëri dhe përgatitjen dhe durimin se me punë fazë. Kjo ishte një përvojë e madhe për mua. Gjërat janë bërë jashtë funksionit në studio kështu që ju duhet të jetë gati kur inxhinierë janë gati. Unë kisha për të mbajtur një regjim me zërin tim, të jetë i sigurt unë kam qenë në gjendje për të kënduar në mes të merr.”

Ai vazhdoi, “Ajo që unë vlerësoj në lidhje me këtë projekt ishte mundësia për të qenë pjesë e një ide ambicioze dhe se kemi bërë një investim të vërtetë në këtë moment. Duke ditur se si projektet e ndonjëherë mund të fillojnë në një drejtim më pas të shkojë diku tjetër, I mirënjohës është kërkuar që të ftohen përsëri në tryezë.”

aktori, singer, drejtor, prodhues, dhe gjatë gjithë jetës banor Roselle Park është i njohur për rolin e tij si Gordon në Shkollën e Rock filmit '’ por ai gjithashtu ka punuar me regjisorin vlerësua në mënyrë kritike Julie Taymor në Ëndrra 'e një nate vere’ si dhe në televizion në "Alpha House’ dhe në emisionin Fox 'Gotham'. Duke qenë një veteran i fazës së, Zachary ka qenë në prodhime të shumta profesionale teatrale. Duke ushqyer zeje e tij në produksione të ndryshme muzikore Roselle Park, Zachary nuk harron rrënjët e tij dhe qytetin – plus ai mund të rrip një interpretim të fuqishëm të “Mos Stop Believin '”.

Nga të qenit në skenë në Roselle Park High School (RPHS) to – tani – duke qenë në gjendje për të arritur një audiencë të gjithë botën përmes teknologjisë, Zachary realizon udhëtimin karrierën e tij dhe jeta kanë marrë. Jo vetëm që ai ka dashur të merret me ulje dhe ngritje e zakonshme që vijnë së bashku me të paturit e një karrierë në aktrim, por më 21 nëntor 2006 Zach u diagnostikua me Stage IV jo-Hodgkins Lymphona. Ajo ishte në fakt nata e RPHS’ shfaqje talenti, mbasi kënduan “Mos Stop Believin '” and “One Song Glory” nga muzikore qira që ai përfundoi në një dhomë të urgjencës në spital. Ai gjeti se ai kishte tumore në bark të tij të ulët dhe se kanceri kishte hyrë lëngun e tij kurrizore. Ai është një i mbijetuar kancerit dhe është një avokat për Fondi Valerie, e cila ndihmon familjet e të mbijetuarve nga kanceri pediatrike dhe ofruesit e kujdesit shëndetësor të bëjë hapa në kërkimin dhe shërimit. Por Zach nuk do që njerëzit të fokusohen në vetëm se, ose në vetëm ndonjë pjesë tjetër të vetvetes. Ai është më shumë se vetëm një mbiemër ose një frazë që mund të injorosh dikë. Ai dëshiron të ndarë artin e tij dhe e kanë të tjerët përjetojnë atë.

“Eshte cmenduri,” tha ai, “Ka qenë dhjetë vjet! Duke qenë nga Roselle Park dhe ka një komunitet të tillë të vërtetë përkrahës të vërtetë më ndihmoi. Unë e kam ndjerë gjithmonë një investim në Roselle Park dhe të komunitetit. Mendoj se kjo është pjesë e misionit tim. Është emocionuese për të parë se çfarë vjen më pas.”

Sa për atë që është e ardhshëm, Zachary është gati për të filluar në prodhimin amerikan repertor Teatri i Alexa Junge-së “Fingersmith” (lidhje) nga 4 dhjetor deri 8 janar të vitit të ardhshëm. Shfaqja, drejtuar nga Bill Rausch, është një dramë e krimit Victorian bazuar në romanin nga Sarah Waters. Pastaj, ne shkurt, Zachary do të jetë në fazën e prodhimit të “Stacioni Petrol” shkruar nga dramaturgu Kuvajtit Sulejman Al Bassam.

Prisni prisni Mos vrasin mua ka episode të reja çdo të martë dhe do të duhet episod e saj përfundimtar për 13 dhjetor. Podcast mund të dëgjohet në faqen e internetit Wondery-së (lidhje). Episodi i parë është në dispozicion poshtë.

prit prit