Roselle Park Wrestling Arrin 1,000th saj Win

Roselle Park Wrestling Achieves Its 1,000th Winthumbnail
Nga
Publikuar: Janar 20, 2018 @ 12:01 AM EST

Katër rezultati dhe dy vjet më parë, në janar të 1936, Shkolla e Lartë Roselle Park (RPHS) mundje të përfshira në programin e saj sportiv. 82 vite më vonë – me një mesatare të përgjithshme prej më shumë se një të fitojë një muaj pa të dështojnë – Roselle Park Wrestling arritur një moment të rëndësishëm të 1,000 dyfishtë takohen fiton. Një shqyrtim tregon se Roselle Park duket të jetë vetëm shkolla e katërt e lartë në histori për t'u njohur për arritjen e një arritje të tillë dhe vetëm dyti nga shteti Kopshti. Tre ekipet e tjera të mundje të shkollës së mesme për të arritur 1,000 fiton ishin Granite City High School nga Illinois, VACAVILLE High School në Kaliforni, dhe Paulsboro High School – i cili kishte të fitojë e saj 1,000th në 2011 – nga New Jersey.

Nën drejtimin e tetë trajnerëve, i fundit duke qenë trajneri aktual Ryan Rooney i cili mori përsipër të programit në 2016, mundësit Roselle Park kanë bërë në mënyrë të vazhdueshme shenjë e tyre gjatë dekadave.

Mbrëmë, para një turme të mbushura të tifozëve – të dyja të vjetra dhe të reja – në T. Ralph 'Pug’ Williams gjimnaz, 13 rinjtë nga Roselle Park mori në mat për të bërë histori. Roselle Park Panthers fytyrë Raiders Scotch Plains në një takohen që ishte planifikuar fillimisht të zhvillohet në Shkollën e Lartë Scotch Plains-Fanwood por në një shfaqje të nderuar e korrektësi, Raiders vendosur Panthers për të lejuar për një jetë e mundur të fitojë në shtëpi 1000.

Dylan Camillo ishte i pari kundër Timothy Roden në 145 lbs. klasë peshë dhe filloi natën me një vendim fitore e madhe për Roselle Park grapplers.

Elvin Guerrero ndjekur për Roselle Park dhe të vënë në kushte Uiski Plains’ Michael Ramos në 152 klasë peshë me një vendim të fitojë 3-pikësh të ketë Panthers të marrë rolin udhëheqës 7-0.

Roselle Park u rrit nga 10 pas Abel Crespo fitoi një vendim mbi Zachary Fleischman në 160 klasë peshë.

Raider Nicholas Palazzolo dha Scotch Plains gjashtë (6) pikë kur ai fitoi kundër Panther Jefferson Garcia me një rënie pin në 170 LB. kategori.

Roselle Park e Devin Hilburn fitoi e tij 183 Ndeshja klasë peshë kundër Alex Oslislo me një Vendim 3-pikë.

Scotch Plains’ Sam Wustefeld mbyllur hendekun për Raiders kur ai siguroi një rënie 5-pikë teknike kundër Grappler Ryan Urban për ta bërë atë 13-11 me Panthers ende në krye.

Një fitore konfiskuar për Uiski Plains’ Bobby Mount në 220 klasë peshë dha Raiders epërsinë për herë të parë mbrëmë me një rezultat prej 13-17.

Sean Matthews solli Panthers në një pikë me tij Vendim tre pikë të fituar mbi shokët 285 klasë peshë mundës, Raider Walter Thomas për ta bërë atë 16-17.

Panthers ishin kthyer në krye 23-17 kur Gabriel Leo në 106 LB. Kategoria e fituar nga Fall kundër Kyle Rigney.

113 klasë peshë Scotch Plains Raider Michael Fleck fituar ekipin e tij gjashtë (6) pikë kur ai mundi Roselle Park Grappler Antonio Antonucci me një rënie dhe, edhe një herë, kishte Scotch Plains në epërsi me një pikë në 22-23.

Eddie Hummel kthye Panthers përsëri në epërsi me fitoren e tij të bjerë me kalimin e Kyle Robinson në 120 Pesha ndeshje klasë me një rezultat prej 28-23.

Panthers vazhduar në zonën e tyre kur Matthew Armamento mblodhi një me katër pikë kryesore e vendimit të fitojë në e tij 126 Ndeshja klasë peshë mbi Raider Jeremy Lenart për ta bërë atë 32-23.

Roselle Park nuk shikuan prapa si 132 klasë peshë Panther Mark Montgomery mbështetën Jacob Perone nga Uiski Plains për gjashtë pikë dhe e bëri atë 38-23.

Takohen përfundoi me një fitore përfundimtare të bien nga Panther Jon A. Mejia kundër Raider Mateo Velez për të mbyllur në mbrëmje me një 42-23 fitore.

Pas çdo ekip u takuan përsëri në qendër të mat për të uruar njëri-tjetrin audienca paketë gjimnazi mori në gjykatë për të festuar në fitoren e ekipit të tyre 1,000th vendlindjen e. Dashamirës, miq, pjesetare te familjes, ish-trajnerë, ish-mundësit, fotografi, pats në anën e pasme, hugs, një baner, një pllakë, dhe madje edhe balona graced Gjimnazin me Roselle Park Panthers në qendër të saj të gjithë.

Edhe pse ata u shfaq pak i lodhur nga ndeshjet e tyre, ekipi u in-the-moment pasi ata ishin uroi për fitoren e tyre moment historik. Mes accolades, u duk se Roselle Park Panthers e dinte se ishte vetëm një moment. Mbrëmë ishte nata e fundit dhe nesër është një ditë tjetër dhe ata duhet të vazhdojnë për të përfunduar sezonin, duke ditur se fitorja më e rëndësishme është një tjetër.

Fotografi nga takohen janë në dispozicion poshtë. Kliko per te zmadhuar.