Pjesë e një ekipi fitues, RP Chef Punon në ëndrrat e saj

Pjesë e një ekipi fitues, RP Chef Works On Her Dreamsthumbnail
Nga
Publikuar: Dhjetor 24, 2018 @ 12:00 EST

Roselle Park e Gabriella Barreira ishte pjesë e Institutit Kuzhinë të Nju Jorkut MONROE Kolegjit (Kinë) ekipi që fitoi Federata Amerikane e Kuzhinë (ACF) 2019 Titulli New York State Championship për të dytin vit radhazi – hera e katërt në pesë vitet e fundit.

gojëlëshuar, një student i vitit të parë në Monroe College, së bashku me tre studentë të tjerë shërbeu si praktikantë dhe ndihmuar ekipin të gjithë konkurrencën. Kampionati vjetor i ACF New York State u mbajt më 1 dhjetor në Schenectady County Community College.

Pasi u zhvendos në Roselle Park në 2013, Gabby mori pjesë në Union County Profesional-teknike (UCVT) Shkolla e mesme vitet e saj vogël dhe të lartë në shkollë të mesme. Ajo ishte atje në programin e kuzhinës e shkollës që ajo zbuloi se ajo patjetër donte të jetë një kuzhinier, por frymëzimi i saj erdhi pothuajse një dekadë më parë.

“Funny mjaftueshme, ajo ishte filmi Ratatouille që frymëzoi mua,” Gabby tha në një bisedë telefonike në lidhje me udhëtimin e saj.

Ajo shtoi, “Për mua, duke u rritur, Babai im ishte një kuzhinier. Ai ishte dhe është ende një rol të madh në jetën time aq sa se si unë kam marrë sot këtu. Unë mendoj se për mua kjo është parë Popullit& pasion kur ata gatuaj. Nuk ka asnjë emocion tjetër si kur ju shihni njerëz të hani ushqim që sjell një buzëqeshje në fytyrat e njerëzve. Dua të sjell të njëjtin gëzim që kam marrë nga ushqimi dhe unë dua të ndajnë atë me të tjerët.”

Gabby duke filluar gatim çdo dhe çdo gjë nga një moshë të re dhe pastaj mori mësim formal në klasa në UCVT. Një ditë, shkolla u vizitua nga Dean Frank Constantino, dekani i Institutit Kuzhinë të Nju Jorkut në Monroe College. Kjo vizitë ishte arsyeja Gabby zgjodhi për të marrë pjesë CINY. Ajo tha se e Dean Constantino, “Ai është shumë i pasionuar për studentët e tij dhe ai e vë një shumë kohë në to.”

Sa për atë që ajo pëlqen të gatuaj, Gabby thotë se vjen nga një familje portugez ajo e do ushqimin portugez, por mbi të gjitha ushqimeve. Aktualisht ajo është duke shijuar të mësuarit për të përsosur gatim enët klasike të tilla si kuzhinës franceze.

Ajo ende shkon prapa në bazat dhe rrënjët e saj, kur është fjala për ushqimin. pjatë e saj të preferuar për të ngrënë është meatball supë gjyshes së saj. Nga ana tjetër, një supë tradicionale pule është e thjeshtë të saj, ende inkurajues, pjatë të preferuar për të bërë për të tjerët.

Gabriella dashuron kuzhinë dhe gjen ndonjë justifikim për të gjetur rrugën e saj kthehet në kuzhinë për të përgatitur ushqim. Ajo e kupton se vetë industria është e vështirë dhe kërkon kohë, por ajo gjithmonë kujton diçka gjyshi i saj i tha asaj, “Nëse ju jeni duke bërë diçka që ju doni dhe kjo është pasioni juaj, kjo nuk është punë më.”

Sa për të ardhmen, Gabby tha, “Unë kam një shumë të qëllimeve dhe aspiratave dhe ëndrrave, por duke shkuar përpara unë dua të jetë kuzhinier të mirë unë mund të jetë. Gjëja e dytë është, Unë dua të vetë restorantin tim një ditë me baba im.”

Një ëndërr e fundit që Gabriella përbashkët u frymëzua nga Julia Child. Ajo është caktuar për të shkruar një letër të gjatë për në shkollë në një kuzhinier nga shekulli i 20-të ose 21-të i cili ishte një pionier. Ajo zgjodhi Julia Child, duke shpjeguar, “Julia Child është një nga chefs e mi të preferuar të të gjitha kohërave. Arsyeja është sepse ajo ishte një grua jashtë kohës së saj. Ajo me të vërtetë hapi rrugën për gratë chefs.”

Gabby pastaj deklaroi, “Unë dua të jem një ditë, dhe kjo është një ëndërr e imja dhe ajo kurrë nuk mund të ndodhë, [but] Unë dua të jem nga ata njerëz që hap rrugën për chefs të ardhmen.”

Gabriella është në rrugën e saj me të mësuarit e saj të vazhdueshme dhe të konkurrojnë si individualisht dhe si pjesë e një ekipi të kuzhinës.

Meqë ra fjala, Menuja fituar nga ekipi CINY ishte:

  • Peshku Starter Course: Fileto e Sole Veronique, gatuar në verë dhe krem ​​salcë të bardhë dhe të zbukuruar me rrush
  • sallatë Course: zarzavate Petite pikante me mollë New York Shtetit, selino ngjeshur, Lloj djathi barishte tuile, tymosur Gouda dhe arra të ëmbëlsuar; shërbeu me një Angry Orchard Rose hard molle vinaigrette, qepë ngrohtë dhe gjizë leek, dhe selino dhe të gjelbër xhel mollë
  • pjatë kryesore: Treshe e pule permban pule roulade gjirit, zhardhok këpurdhash- dhe foie gras-mbushur ballotine, dhe byrek Shepherd pule-së; shërbeu me boronicë shijon, salcë kërpudha të egra dhe zarzavate wilted bien
  • ëmbëlsirë Course: Valrhona çokollatë Grand Marnier thekshëm me feulletine fëstëk dhe fëstëk kores; shoqëruar me sallatë agrume, bathë vanilje dhe mandarinë creamsicle

Instituti Kuzhinë i New York-ut në Monroe College është e vendosur në New Rochelle, Nju Jork. Që të themeluar në 2009, CINY ka prodhuar vlerësuar me çmime ekipet kuzhinës, nxënësit, Fakulteti dhe Stafi. Ekipi i tyre kuzhinës konkurrenca ka fituar afër 900 medalje ACF. Më shumë informacion mbi Institutin Kuzhinë të Nju Jorkut në Monroe College mund të gjenden në faqen e saj (lidhje).

Më poshtë është një fotografi e 2019 ACF New York State kampionatin praktikantët ekipit me Gabriella në të djathtë.