Pikë karburanti Delta Shoqėruesi viktimë e grabitje të armatosur

Delta Gas Station Attendant Victim Of Armed Robberythumbnail
Nga
Publikuar: Prill 19, 2014 @ 12:20 AM EST

Të premten, 18 Pri, në rreth 9:25 pasdite, një mjek stacion gazi nga Stacioni i gazit Delta e vendosur në 413 Lindja Westfield Avenue raportuar se ai ishte viktimë e një grabitje të armatosur.

Mjek deklaroi ai ishte rrëmbyer nga prapa nga qafa dhe një pistoletë u vuri në gjoksin e tij nga një sulmues, ndërsa një mashkull e dytë shkoi nëpër xhepat e tij duke marrë rreth $690 në para të gatshme.

Një mashkull i tretë u tha se ka qenë me dy të tjerë dhe të gjithë u besohet të jetë midis moshës 18 – 21 me çehre të errët. All three males ran towards Sheridan Avenue, hyri në një automjet argjendi me dy dyer, dhe u largua nga vendngjarja.

Mjek nuk duket të jenë të plagosur, por u trondit deri.

The investigation is ongoing at this time and anyone with information is asked to call the Roselle Park Police Department at (908) 245-2300.