Climax Brewing feston 23 Vite me TAP marrjen e kontrollit

Climax Brewing feston 23 Years With Tap Takeoverthumbnail
Nga
Publikuar: Shkurt 19, 2018 @ 12:00 EST

Ejani të festuar përvjetorin e 23-Climax shpërthyer me një trokitje e lehtë marrjen në Pub irlandez Dowling-së & Restaurant të shtunën, 24 shkurt.

I pari i tre (3) rubinet sipermarrje do të ketë çezmat Dowling është e mbushur me një përzgjedhje nga më të vjetra mikro-fabrikë birre New Jersey duke filluar në 7 mëngjesit. kjo e shtunë dhe në vazhdim e sipër deri në kohën e mbylljes.

Themeluar në 1995 nga Dave Hoffman, Climax ka hartuar HOPS unike në fabrikë pijesh alkoolike e saj në 112 Valley Road. Fabrika e birrës lokale ka krijuar më shumë se një duzinë brews përfshirë Cream Ale, double Bock, Extra Speciale Ale Bitter, Ale Golden, Lager lehta, India Pale Ale, Irish Red Ale, Nut Brown Ale, Oktoberfest, Raspberry Imperial Stout, Pastrues bore Winter Ale, gruri Ale, një edicion i kufizuar Barleywine-Style Ale, dhe e tyre të fundit Tuxedo Imperial Stout.

Pub irlandez Dowling & Restoranti është i vendosur në 117 Gështenjë Rruga. Free Parking është në dispozicion në parkingun komunale Chestnut Street me qasje në Williams Street.

Më shumë informacion mbi Climax Brewing mund të gjenden në faqen e tyre në Facebook (lidhje).