Grabitje e armatosur On Westfield Avenue Rezultatet In Car Pursuit

Armed Robbery On Westfield Avenue Results In Car Pursuitthumbnail
Nga
Publikuar: Gusht 19, 2018 @ 10:17 AM EST

Një mashkull i moshës së mesme së bashku me një femër ishte parkuar curbside në Chestnut Street në Westfield Avenue në e tyre 2015 Jeep Grand Cherokee duke pritur për mbesa e tyre për të marrë nga një parti në rreth 11:30 mëngjesit. mbrëmë. Një mashkull i zi me rroba të errëta, një hoodie, dhe një maskë fytyrën hapur derën e automjetit duke tundur një pistoletë dhe ka kërkuar të gjitha sendet personale. Ai pastaj kërkoi që banorët të dalë nga makinën si ai kope off.

Departamenti i Policisë Roselle Park (RPPD) Polic i zonës Brian Swick tërhequr deri në atë kohë dhe filloi një ndjekje që hyri në Roselle. Departamenti i Policisë Roselle Park (RPPD) humbi automjetin pranë Second Avenue në Linden Road.

momente më vonë, Policia Roselle kishte raportuar se automjeti i dyshuar u përplas me dy makina të parkuara në fillim Avenue në Poplar Street. I dyshuari iku në Roselle Park prapa Pump It Up vendosur në 158 Lindje Westfield Avenue. Një njësi K-9 u dërgua dhe u përpoq për të ndjekur të dyshuarin pa dobi.

Dëshmi e vendosur në vendin e ngjarjes përfshirë armën e përdorur. Department ID Bashkimi County Sherif ndihmuar në rimëkëmbjen e provave.

I dyshuari është ende i lirë. Askush nuk është raportuar të plagosur dhe nuk dëmi është shkaktuar për çdo njësi patrulluese.

Çdokush me çdo informacion lidhur me këtë incident është kërkuar për të thirrur Departamentin e Policisë Roselle Park në (908) 245-2300.